Na uvodu domače sezone v spustu, Specialized test eventu nad Trbovljami, je med več kot 160 udeleženci iz Avstrije, Hrvaške, Italije in Irana najboljši čas superfinala in dneva dosegel domačin Jan Cestnik.

Po dveh kvalifikacijskih merjenjih časa je imel najboljši čas sicer Avstrijec Boris Tetzlaff. Oba z Janom sta v superfinalu trideseterice najhitrejših popravila svoj čas, Trboveljčan pa je bil v veselje domačinov za 9 stotink hitrejši. Tretji čas je v superfinalu dosegel drugi Avstrijec iz ekipe RC Alpine Commencal Manuel Gruber.

Za video današnje akcije bomo morali počakati Trbowle TV, kamera mtb.si pa je ujela izjavo zmagovalca.



Vrstni red superfinala
1. Jan Cestnik (MTB Trbovlje/Specialized) 1:51,33    
2. Boris Tetzlaff (Avt, RC Alpine Commencal) +0,09
3. Manuel Gruber (Avt, RC Alpine Commencal) +2,16
4. Miran Vauh (KK Črn trn GT) +3,00
5. Matej Drnovšek (MTB Trbovlje/Specialized) +4,28
6. Miha Halzer (KD Hrastnik) +5,17
7. Mathias Haas (Avt, RC Alpine Commencal) +5,23
8. Rok Podbevšek (Enduro Maxxis Sram) +5,40
9. Blaž Hölcl (Enduro Maxxis Sram) +5,84
10. Žiga Pandur (KD Rajd Trek) +6,24
11. Kristjan Vreček (Supersnurf) +6,54
12. David Trummer (Avt, Revolution Racing) +7,03
13. Primož Ravnik (Supersnurf) +7,12
14. Denis Paradiž (Enduro Maxxis Sram) +9,15
15. Peter Mlinar (Enduro Maxxis Sram) +9,62
16. Jure Logar (Enduro Maxxis Sram) +10,61
17. Gašper Klemenčič (Pedal Cult Team) +11,23
18. Urban Reich Pogladič (Supersnurf) +11,37
19. Aleš Virtič (KD Rajd Trek) +12,07
20. Vid Kovač (KK Črn trn) +12,29
21. Žan Fojkar (Supersnurf) +12,96
22. Andraž Jeršin (MTB Trbovlje/Specialized) +12,98
23. Jaka Seme +13,80
24. Philipp Podbrecnik (Avt, Bikestore/Bodenhaftung) +14,72
25. Aleksander Kolar (KD Rajd Trek) +15,07
26. Iztok Slapnik (ŠD LIFE) +16,87
27. Santo Tessari (Hrv, BK Titan) +17,50
28. Tadej Humar (ŠKTD Avče) +23,80
29. Janez Bajda (ŠD LIFE) +:26,57
30. David Gole (ŠD LIFE) odstop

Celoten vrstni red v PDF

Z uporabo strani mtb.si soglašate z uporabo piškotkov. - Podrobnosti.