Emil Makan

Master 5 z Rokom na levi

Master 1, Tit na desni

Rokovo srebrno morda kaj razstavijo v Enduru :-)

Na prizorišču lanskega svetovnega prvenstva v maratonu, na že tradicionalnem maratonu v Statteggu pri Gradcu na avstrijskem Štajerskem, so danes podelili naslove evropskih prvakov v maratonu veteranskih kategorijah. Trasa je bila s 104 km in konkretnimi 3818 višinci skoraj povsem enaka kot lani na SP.

Od šestih Slovencev na štartu je bil najhitrejši "mladi veteran" Tit Kukovec z 11. mestom absolutno in tretjim v kategoriji master 1 (od 30 do 34 let). Skoraj pol ure počasnejši je bil sicer Rok Kolar, a je bilo dovolj za srebro v njegovi kategoriji master 5 (od 50 do 54 let).

"Dobro je šlo, le v zadnjem spustu sem zaradi utrujenosti padel. A razbito koleno in zlomljena zavorna ročica sta vredni kolajne, seveda me to ni ustavilo na poti do cilja. Tako kot lani sem se preslabo ogrel, sicer bi lahko dlje držal tempo, ki ga je dajel Lenart in ni bil prehud. Srebro morda ni bilo nedosegljivo, nastop zmagovalca kategorije, hkrati absolutnega zmagovalca, pa je bil veliko premočan za vse druge," je v cilju povedal Kukovec.

Med Kukovcem in Kolarjem je v cilj prišel še Peter Vesel, a je bilo to v njegovi zelo močni kategoriji master 4 dovolj le za 7. mesto. Nedaleč od stopničk je bil še Emil Makan s 5. mestom pri master 1.

Lenart Noč se je poskusil v odprti dirki za neveterane in v pičli konkurenci zmagal. V primerjavi z veterani je bil s svojim časom na 7. mestu absolutno oziroma na drugem pri master 1, kamor bi po svojih letih tudi sodil, a ima v žepu še licenco članske kategorije elite.

Prva deseterica absolutne razvrstitve je bila razen dveh Italijanov na 8. in 9. mestu popolnoma avstrijska. Poleg Avstrijcev in Italijanov sta se do kakšnega izmed kar 27 odličij (vključno z dvema ženskima kategorijama) ob dveh Slovencih prebila še po en Nemec in Belgijec. Nič kaj blesteča mednarodna konkurenca torej. A Tit in Rok imata lepa kosa kovine za svoji vitrini.