Halzerju prvi madžarski eliminator

Miha Halzer (Energijateam.com) je v Siofoku ob Blatnem jezeru minuli konec tedna dobil prvo dirko madžarske serije v eliminatorju Elimina Tour. Drugi je bil Izraelec Shlomi Haimy, tretji pa še en Slovenec Urban Ferenčak (Calcit bike team). Blaž Vrbnjak (KD Hrastnik) je dobil mali finale za 5. mesto. Vrstni red
Poročilo na strani KD Hrastnik

Na uvodni fotografiji Halzer in na njegovi desni Ferenčak s štarta, foto eliminatour.hu. Spodaj pa še video:

Libeliška v šprintu
Libeliška pentlja za Koroški pokal se je odločila v ciljnem šprintu, v katerem je bil Rok Naglič (KK Ravne) "za mišjega" močnejši od Boruta Ramšaka (Ganesha team). Med ženskami je znova zmagala Avstrijka Andrea Eberhart. Nagrade pa pravijo, da so bile za čisto vse … Poročilo na koroskipokal.si

Mladi up Žan
BMX tekmovalec Žan Godina se je znašel med finalisti natečaja Mladi upi, vseh 20 je predstavljenih tudi z videi. Najmanj sedemerica izmed njih bo deležna finančne injekcije. Za Žana lahko glasuješ do 17. junija. mladi-upi.si

Šmajli na nemškem DH pokalu
Aleš Virtič (Rajd Trek) se je kot edini Slovenec udeležil dirke nemškega pokala iXS v spustu na Brennerju na avstrijskem Tirolskem. Po sobotnih kvalifikacijah mu je s 16. mestom kazalo odlično, v nedeljskem finalu pa je s počeno gumo in z velikim zaostankom končal na repu razvrstitve. ixsdownhillcup.com

Flow Country Pliberk
Korošci so minuli četrtek skočili čez mejo na Flow Country MTB maraton v Šmihel nad Pliberkom. Na klasični 64 km razdalji se je od Slovencev najbolje odrezal Sebastjan Andrejc na 8. mestu, sledil mu je Matej Pečnik na 9. Rok Naglič je bil drugi na 30 km trasi. Vrstni redi

Tanja in Miha na POPu
Te dni je David Stropnik za POP TV posnel prispevka o naših mtb šampionih Tanji Žakelj in Mihi Halzerju. Tanjo utegnemo v športu po oddaji 24ur videti še ta teden, vsekakor pa pred naslednjo dirko svetovnega pokala v Val di Sole, na Miha pa bomo počakali do julija.

Grma DH
Hrvaški prestolnici najbližja dirka v spustu je "podtalni" DH Grma na Grmoščici. Nedeljsko tretjo izvedbo je dobil Frano Liović pred Markom Puklinom, Tadej Razpet (Pedal team) pa je bil s tretjim mestom najhitrejši Slovenec. Poročilo

Prvi triatlon Karavanke
To soboto je čas za prvi triatlon Karavanke za tričlanske ekipe-štafete ali za vztrajne posameznike. Tekmovanje združuje veslanje (na blejskem jezeru), kolesarjenje (14 km do Završnice, ne prehudo mtb, saj so video trase posneli iz avta) in tek (iz Završnice do Valvasorjevega doma). www.triatlon-karavanke.si

Breški gre na Sardinijo
Uroš Breški (KK Djak) v nedeljo začne 7-dnevno nastopanje na svojstveni etapni dirki, MTB reliju na Sardiniji. kkdjak.si

Z uporabo strani mtb.si soglašate z uporabo piškotkov. - Podrobnosti.