Cehner 6. na 119,5 km trasi Salzkammerguta
V soboto je bil na sporedu največji mtb maraton v Avstriji, Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu, ki postreže z velikim številom tras. Odlično se je odrezal Grega Cehner (Zweirad Janger Simplon) s 6. mestom na 119,5 km trasi, 30. je bil Petar Karadža (KK Postojna), v cilj je na tej razdalji prišlo 794 kolesarjev. Domen Rogina (MTB Gortina) je bil kot 27. najhitrejši Slovenec 27. na 73,6 km trasi med 510 uvrščenimi. Najdaljšo 211 km traso so preživeli štirje Slovenci. Ker je to še en maraton, ki vodi predvsem po makadamih, so letos tehnično zahtevnejšim prvič ponudili "vsegorsko" 61 km traso, na kateri je zmagal Halzerjev tekmec v eliminatorju Daniel Federspiel.
Na vseh trasah skupaj se je letos pomerili natanko 4.546 udeležencev.

Na uvodni fotografiji redni udeleženec maratona Salzkammergut, smučarski skakalec Andy Goldberger, na izpostavljenem odseku Ewige Wand. Foto Erwin Haiden/nyx.at

Transalp
Na etapni dirki Transalp (uradno: 16. Craft BIKE Transalp powered by Sigma) je je za udeleženci pet etap od sedmih, sredino so končali v San Martinu di Castrozzi v italijanskih Dolomitih. Slovenska mešana dvojica Bicikel.com preko Alp (Matej Kainz in Natalija Anderluh) je v svoji kategoriji na 17. mestu skupne razvrstitve, moška moovme (Matic Meglič in Vital Pretnar) pa na 125. Dirki dnevno sledi bicikel.com.

Tanja v Poletu
V Poletu in zdaj na polet.si intervju s Tanjo Žakelj. polet.si

Avstrijsko DP s slovenskimi gosti, Virtič 10.
Na avstrijskem prvenstvu v spustu v Schladmingu sta članska prvaka postala Petra Bernhard in Manuel Gruber. Med Avstrijce so se pomešali Južnoafričani, Nemci in Slovenci: Aleš Virtič (Rajd Trek) je zasedel 10. mesto, Jan Cimperman (MTB Trbovlje/Specialized) je bil 13., Jernej Cokan (MTB Trbovlje/Specialized) 19., Peter Mlinar (KK Črn trn) 22. … Grega Žvan (Orbea Geax) pa 11. med mlajšimi mladinci. bikeparkplanai.at

City cross?
Na uličnem krosu v Albstadtu v Nemčiji, 30-minutni dirki na kratki krožni progi, je bil Miha Halzer (Energijateam.com) tretji za Marcelom Wildhaberjem (Švi) in Simonom Gegenheimerjem (Nem). Urban Ferenčak (Calcit bike team) je zasedel 6. mesto.

Mega!
Letošnjo največjo dirka v spustu s skupinskim štartom na svetu, Megavalanche Alpe d'Huez, je dobil Francoz Jerome Clementz pred rojakom Remyjem Absalonom in Britancem Danom Athertonom. Finale moških tokrat brez Slovencev. Supersnurfova avstralska Slovenka Megan Lowe je zasedla 26. mesto v dirki žensk, ki jo je dobila Anne Caroline Chausson. Vrstni red finala moških (PDF)

Volčiču čez mejo še vedno leti
Tomaž Volčič (KK Pantal) je v nedeljo nastopil na krosu serije Friul bike v Gemoni in zasedel drugo mesto. friulbike.net

Perše pumpal proti Straitu
Kakšnega špecjalnega poročila z dirk na festivalu Crankworx nimamo, tule pa je Jan Perše (Energijateam.com) v posnetku prenosa finala pumptracka, od 17:30 dalje. Naletel je na Kyla Straita