Žiga na najvišji stopnički (foto: Darko Pandur)

Na vročem stolu (foto: Darko Pandur)

Žiga Pandur (foto: arhiv mtb.si)

Le nekaj dni po vrnitvi s svetovnega prvenstva v Avstraliji je mladinec Žiga Pandur (KD Rajd Funsports) že dosegel prvi večji mednarodni uspeh. V močni konkurenci je na tekmi evropskega pokala iXS premagal vse tekmece in si po sedmem mestu v razvrstitveni vožnji na koncu privozil zmago.

Žiga nam je po dirki povedal: ''Proga je bila kamnita in zelo hitra. Prvo vožnjo na čas sem odpeljal brez prevelikega tveganja, sploh na prvem delu. Za finale sem se zelo dobro pripravil, temeljito ogrel in šel takoj na polno. Vse se mi je izšlo in zmagal sem. Zmage sem zelo vesel, hkrati pa je to potrditev dobre forme pred svetovnim pokalom v Schladmingu.'' Osemnajstletnik iz Zagorice je z zmago stopil tudi na stopničke v seštevku pokala - zasedel je tretje mesto med mladinci.

Žirovničan Primož Ravnik (Grintovec Fox) je z 29. mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v tem pokalu in je edini Slovenec, ki je nastopil na vseh štirih dirkah tega močnega mednarodnega pokala. V skupnem seštevku je 50. Z dvema nastopoma je na 20. skupno mesto uvrščen Nejc Rutar (MBK Orbea).

Danes je bil v Bichofsmaisu najhitrejši Marcus Klausmann (Ghost ATG), z drugim mestom pa je Nick Beer (Scott11) potrdil zmago v pokalu.