V soboto so cestni mazohisti izvedli svojo plezalno seanso, v nedeljo pa je bil v kranjskogorskem kolesarskem vikendu čas za nekaj malo drugačnega. Če bi udeleženci Juriša na Vršič to početje opazili, bi se velika verjetno verjetno vprašala "Zakaj? Ekstremisti!". In narobe, udeleženci šestega Super D v tamkajšnjem bikeparku v izvedbi ljubljanskega Supersnurfa verjetno ne bodo nikdar razumeli dirkanja izključno navzgor.

Tokrat so tradicionalnemu Super D(ownhillu) dodali še eno črko - Vitranc Super De pomeni dodatek endura, rastoče discipline. Tokrat je bila proga malce manj prijazna tekmovalcem na le spredaj vzmetenih kolesih za kros, idealna nekako za enduro kolo s 16 cm hoda spredaj in zadaj, čeprav je bil naposled najhitrejše kolo za spust. A to je že druga zgodba …

Tudi format je bil spremenjen. Namesto dirk kategorij s skupinskim štartom in nato še superfinala najhitrejših na isti progi so se udeleženci znotraj kategorij najprej pomerili v posamičnem spustu (in kratkih vzponih) na dveh različnih progah. Vsa dekleta in najhitrejša dvajseterica moških ne glede na kategorijo se je nato na drugi progi udarila še enkrat v dirki s skupinskim "le mans" štartom.

Posrečeno, ne posebej zahtevno, sproščeno in zabavno. Zato so na štartu tako aktivni tekmovalci kot imena iz prejšnjih let, ki jih na dirkah ne vidimo več, ter uživači, ki jih sicer sploh ni na dirke.

"Za prihodnje leto imamo že nove zamisli, kako bo videti sedmi Super De," pravijo pri Supersnurfu.

Vrstni red superfinala

ženske
1. Ana Zupan (EnergijaTeam.com)
2. Polona Kern (Cela jeba chix)
3. Teja Pretnar (Supersnurf Giant)
4. Andrea Radačić (Supersnurf Giant)

moški
1. Miha Halzer (KD Hrastnik)
2. Aljoša Martinjaš (Calcit bike team GT)
3. Anže Bizjak
4. Luka Kodra (Calcit bike team GT)
5. Matevž Zupanc (Supersnurf Giant)
6. Boštjan Volf (Supersnurf Giant)
7. Jani Podmiljšak (adidas eyewear)
8. Žan Fojkar (Supersnurf Giant)
9. Boštjan Vidmar (MTB Studio)
10. Primož Ravnik (Supersnurf Giant)
11. Jaka Tancik (EnergijaTeam.com)
12. Nejc Černilogar (KK Završnica)
13. Martin Jesih (BVG Gulč)
14. Valter Krajnik (Kobarid)
15. Miloš Slatinšek (Freekor)
16. Rok Kostanjšek (EnergijaTeam.com)
17. Jan Porič (ŠD LIFE)
18. Jan Rugelj
19. Mahdi Mirzahosseini (ŠD LIFE)
20. Luka Mihalič (EnergijaTeam.com)
21. Nicola Romanello (Team Free Spirit)

Nagrade so prispevali; Schwalbe, iXS, MuleBar, Unior, Slackline.si, 69 slam, FUNN, in ProSaf.


Vsi vrstni redi (PDF)

Na uvodni fotografiji štart superfinala moških, foto Špela Bokal / mundo.si.

Več fotografij v Špelini fotogaleriji

Avtorici fotografij v spodnji galeriji sta poleg Špele Bokal še Elli Fonda in Lucija Pretnar.