Na startu v Ronjgih močna ekipa italijanskega Eppinger Teama in stari znanci Zimske lige z dolenjskim matadorjem Gregorjem Sikoškom na čelu. In kako se je odvila četrta dirka 12. sezone Zimske lige Istre in Kvarnerja?

Med 119 nastopajočimi v petnajstih kategorijah, od tega se jih je 14 pomerilo na kratkem, otroškem krogu, je absolutno zmago slavil Italijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team) pred Gregorjem Sikoškom (JB Team Novo Mesto) in klubskim sotekmovalcem Tomažem Čefuto. Pozzecco je slavil v kategoriji U30M, Sikošek in Čefuta pa sta bila prvo in drugo uvrščeni v kategoriji master A.

Vrstni redi (moške kategorije)

U13 - zmaga za Erika Vorkapića, drugo mesto Nikola Mikuličić, tretje pa Vartol Pavušek (vsi BK Grobnik).
U15 - prvo mesto Matija Paškvan, drugo mesto Matko Margetič, tretje pa Patrik Grubišić (vsi BK Grobnik)
U17 - zmaga Sebastianu Živkoviću (BK Grobnik), drugo mesto Dominiku Grbcu, tretje pa Tomislavu Matejčiću (oba BBK Team Rodeo).
U19 - zmaga v roke Italijana Alessandra Bertona (ASD Team Velociraptors), drugo in tretje mesto pa k BBK Team Rodeo - Boštjanu Šušanju in Antoniu Vlahu.
U30 - premočan za vse ostale je bil Italijan Daniel Pozzecco (Eppinger Team), drugo mesto je osvojil Alen Tomašev (BK Crikvenica), tretji je bil Martin Legović (BK Novigrad).
U40 (master A) - v najmočnejši kategoriji, prek trideset nastopajočih, prvo mesto za Gregorja Sikoška (JB Team Novo Mesto), drugo mesto za Tomaža Čefuto, tretje pa za Mitjo Klavoro (oba Eppinger Team).
U50 (master B) - zmaga Janiju Prešernu (B.V.G. Gulč - BTS Company), drugo mesto Jožetu Veselu (KD Papež Podgorje), tretje mesto pa Alešu Rijavcu (Energijateam.com).
50+ (master C) - prvi mesti Italijanoma Mauriziu Ingusciu (G.S. Azzida Valli del Natisone9 in Giovanniju Marassiju (A.S.D. Bike & Run Gorizia), tretji je bil Denis Udović (BBK Team Rodeo).

Ženske kategorije

U15W - Daša Mlakar (MBK SportR.si) je ugnala Italijanki Alessio Mastrangelo in Saro Hlabian.
U30W - Antonela Juretić je ugnala klubsko sotekmovalko Valentino Pilčić (BK Grobnik)
30+ W - Drugo mesto je osvojila Barbara Kuhar (BK Žminj) in pristala v sendviču med Italijankama Donatello Cosliani (SC Cottur) in Fiorello Botter (A.S.D. Team Velociraptors).

Otroške kategorije

U9 - Urban Dejak (Energijateam.com) je ugnal christiana Brunija in Filipa Plićića (BK Grobnik).
U11 - Lenart Dejak (Energijateam.com) je zmagal pred Italijanoma Erikom Hlabianom (Cycling team Friuli) in Matteom Brunijem.
U11W - Matea Šenkinc (BBK Team Rodeo) je bila hitrejša od Lee Mohorić (BK Grobnik).
U13 - Damjan Šenkinc (BBK Team Rodeo) je bil spretnejši od Kristiana Burića.

Vsi vrstni redi 

Naslednja dirka Giant mtb Zimske lige Istre in Kvarnerja bo XC St. Becich 27. januarja. Za organizacijo bodo poskrbeli pri BK Poreč.

Naslovno fotografijo smo si sposodili pri lanski reportaži z istega prizorišča

Preberi še:
Giant MTB ZLIK: Borba v šijanskem gozdičku
Giant MTB ZLIK: Na tretji dirki zmaga Sikoška
Giant MTB Zlik: V Kočevju zmaga Sikoška
Giant mtb ZLIK: Prvi video prve letošnje dirke
Giant mtb ZLIK: Množično v Pazinu