V peti dirki evropskega pokala v spustu iXS Downhill Cup v Špičaku na Češkem je Kranjčanka Zarja Černilogar osvojila drugo mesto. Z zmagovalko Švicarko Miriam Ruchti, sicer številko 10 lestvice UCI (Zarja je trenutno na 31. mestu), sta bili tokrat razred zase, prvi dve mesti sta zasedli že v sobotnem polfinalu. V finalu sta ju ločili dve sekundi in 74 stotink.
Zarja je dve dirki pred koncem na tretjem mestu razvrstitve serije.
Dobro se je odrezala tudi Špela Horvat z 8. mestom, za Zarjo je zaostala slabih 14 sekund.

Pri moških je zmagal Južnoafričan Johann Potgieter. Miran Vauh, ki je bil v polfinalu kar 4. najhitrejši, je v finalu zasedel 11. mesto. Obe uvrstitvi sta njegovi najboljši v seriji iXS.
V skupni razvrstitvi je na 11. mestu.
Druga dva slovenska udeleženca Aleš Virtič in Peter Mlinar sta se uvrstila na 46. in 48. mesto.

Izjavi iz tabora Črn trn GT

Zarja: "V soboto sem na treningu padla, se udarila v ramo in zato kvalifikacije in finale odpeljala s pomočjo protibolečinskih tablet. S svojim rezultatom sem zadovoljna, saj se mi na iXS cupu še ni uspelo uvrstiti tako visoko. V finalni vožnji sem sicer naredila nekaj napak, a nisem padla, s čimer sem zelo zadovoljna."

Miri: "Zdaj, ko sem v meku in jem, lahko potegnem črto pod še en zaključen vikend iexesa, saj za naprej moj rezultat ni tako slab. Najbolj sem vesel, da nisem imel nobenega padca in da sem vikend odnesel brez poškodb, tako da se lahko pripravljam za naprej. Največ mi pomeni, da lahko po tekmi nadaljujem z bajk lajfu. V kvalifikacijah sem bil 4., kar mi veliko pomeni, čeprav sem imel tri napake, ki so me stale podiuma ali celo prvega mesta kvalifikacij. Vožnjo sem odpeljal sproščeno, hotel sem samo dati vse od sebe in presenetiti z dobrim rezultatom, ki se jih v meni skriva še veliko. Obratno je bilo v finalnem nastopu, ne vem, ni bilo tiste konstantne hitrosti. Naredil sem sicer eno napako, ki me je stala sekunde ali dveh, nisem pa bil tako sproščen in sem hotel preveč, saj sem se zavedal, da lahko naredim odličen rezultat, če ponovim polfinalni nastop in še odpravim napake. Nisem bil vesel, ko sem v cilj prišel kot osmi, na koncu sem bil 11. in sem kar zbežal do boksa ter začel pospravljati. Potem ko sem ugotovil, da je bil čas vožnje slabši kot včeraj, sem bil še bolj u bedu, tipu ni ratalo. Proga mi je bila všeč, bila je suha ter takšna, da sem v soboto naredil kar dvanajst fur s kvalijem, potem so me bolele roke …"